na 4 dagen sleutelen zit alles eronder.. Moest wel een andere uitlaat systeem monteren. Blower erin tune erin, over een uurtje ff voor de eerste keer proefrijden.
Met dank aan Jeroen van DBM Engineering voor het luisteren naar 4 dagen gelul van mij en het monteren en afstellen vand e hele zet.
in de eerste 5 versnellingen met de winterbanden wheelspin.
De auto was zaterdag laat af, moest vandaag om 08.00 naar de coater voor antiroest behandeling bij van aalst, toen zondag ff 320 gereden op de a2, moest dataloggen..
Mijn god, ik rij in z'n 4 van 1000 toeren naar 6000 toeren, wist niet wat er gebeurde wat een kanon, terwijl de ontstekingsmap nog gemaakt moet worden op basis
van deze data.. om daarna een echte dyno run te maken
Ik gaf toen ik 140 reed gas, zag alleen een grotte dikke rookpluim achter me.
Het onderstel is geweldig, met 100 km per uur op een 2 baans rotonde cirkeltjes blijven rijden.. (-:
de auto heeft nu en veel vermogen en een goed onderstel, eigenlijk precies wat ik zocht.. Nu volgende week nog andere wielen monteren resonators lassen wat klein werk doen en dan eerst kilometers maken om het onderstel beter te begrijpen en te kunnen vertellen wat ik nu anders wil aan de afstelling..
Kortom, ik heb er denk ik wel een klein boek voor nodig om te vertellen wat ik er van vindt maar helemaal geweldig voor nu..
66 restomod
GSX-R750 K3
"Faster, Faster, until the thrill of speed overcomes the fear of death."
The guy who invented the first wheel was an idiot. The guy who invented the other three, he was the genius.
Ziet er goed uit, Dris. Ik zou alleen voor de sprint andere banden er onder zetten. Met die velgen heb je weinig grip. Gebruik je originele wielen met 1,5 bar lucht er in.
07 Shelby GT500 Coupe Grabber Orange, #127 van 282
08 Shelby Terlingua, CSM08TRT0301, #4 van 38
09 BMW 530i touring
15 Mini Countryman Cooper
13 Ducati 1199 Panigale R
"WHEN I GO FLAT, I HAVE NO REGRETS", Carroll Shelby
1BADGT500 schreef:Ziet er goed uit, Dris. Ik zou alleen voor de sprint andere banden er onder zetten. Met die velgen heb je weinig grip. Gebruik je originele wielen met 1,5 bar lucht er in.
Goed plan, Ik ga inderdaad me winterbanden (wordt nu gedaan) voorzien van sliks en op de achterbank mee naar het circuit..
Ik sprint al een tijdje in europa jaar of 5 op een motorfiets o-100 km per uur in 1 seconden (-: