Electrische benzinepomp in serie

Plaats de jouwe hier.........

Moderator: Shelby GT-H

Gebruikersavatar
Mustang24
Berichten: 8536
Lid geworden op: za 17 sep, 2005 20:06
Locatie: Antwerpen
Contacteer:

Electrische benzinepomp in serie

Bericht door Mustang24 »

Ik ben wat informatie aan het vergaren voor een nieuw winterprojectje:
Een elektrische benzinepomp, in serie met de mechanische...
Waarom ? Als hij in de winter wat langere tijd stilstaat, en ik moet dan starten, duurt het lang voordat de bowls terug gevuld zijn met verse benzine.
Bij de GTA vroeger was dat geen probleem, want daar spoot ik door de bowl-vents met een soort injectiespuit wat benzine in tot die vol waren, en dan starten.
Met Tweety gaat dat niet want de carburator zit ingesloten in de supercharger, dus no way !
Ook bij lang starten worden de kabels extra belast want de batterij staat in de koffer...

Daarom mijn idee, om in serie met de mechanische pomp een klein elektrisch pompje te zetten, bedienbaar via een schakelaar, om die even op te zetten zodat de bowls gevuld worden, en dan mag die voor de rest blijven afstaan en doet de mechanische haar werk (speciale pomp met een drukleiding gekoppeld aan de supercharger).
Meestal worden die pompjes vlak na de benzinetank gezet (push type) maar kan ook vlak voor de carburator (pull type).

Dus mijn vraag: is er iemand die dat al gedaan heeft, en zo ja, de ervaringen daarmee... en foto's... :ok:

Emiel :up:
Keep smiling, your life is shorter than you think !
302ci met Paxton Supercharger... my PlayMobiel...
http://www.mustang24.be
Gebruikersavatar
1967coupe
Adverteerder
Berichten: 7968
Lid geworden op: za 25 sep, 2004 17:54
Locatie: Dalfsen
Contacteer:

Re: Electrische benzinepomp in serie

Bericht door 1967coupe »

He Emiel,

ik denk dat je dan de pomp parallel moet zetten. Ik vermoed dat er geen benzine door de pomp gaat als hij uit is, dus als je alleen via je mechanische pomp benzine vraagt.

Gr
Rene
Europees importeur van de snake-eyes http://www.snake-eyeshop.eu
US Car Gifts nu ook op facebook, https://www.facebook.com/pages/US-Car-G ... 5142961549
http://www.uscargifts.nl
Gebruikersavatar
Big_fun_58
Berichten: 1884
Lid geworden op: di 26 jul, 2005 12:18
Locatie: Mierlo

Re: Electrische benzinepomp in serie

Bericht door Big_fun_58 »

Als je een solenoid klepje in de drukleiding van de paralel geplaatste electrische brandstof pomp plaatst die opent als je de pomp inschakeld (zelfde voeding) dan moet het kunnen.
Dan komt er geen druk van je mechanische pomp op je electrische pomp als deze uitgeschakeld is.
Voor de benzine toevoer naar je elektrische pompje kan je een T-stukje in de aanvoerleiding van je mechanische pomp plaatsen (geen nieuwe leiding trekken)
Ik denk dat ik nog wel solenoid klepje heb liggen.
Laatst gewijzigd door Big_fun_58 op za 23 mei, 2015 22:26, 1 keer totaal gewijzigd.
It's the M@DM@N.......... #>B-)
Gebruikersavatar
Jimbo
Berichten: 38
Lid geworden op: zo 04 jan, 2015 14:23
Locatie: Barendrecht

Re: Electrische benzinepomp in serie

Bericht door Jimbo »

Dus mijn vraag: is er iemand die dat al gedaan heeft, en zo ja, de ervaringen daarmee...
Logische gedachte. Ik had dit precies zo gedaan bij m'n vorige project met een 383 stroker SBC. Had eerst de mechanische pomp vervangen door een elektrische precies vanwege dit probleem dat de fuel bowls vaak leeg waren en ik dan lang moest starten. Maar ik vond het geluid van de elek. pomp irritant, dus ik heb er een schakelaar tussen gezet en de mechanische pomp weer terug geplaatst.

Setup: benzine tank -> filter -> elektrische pomp (apart geschakeld) -> mechanische pomp -> druk regulator -> carburator.

Ging goed. Contact aan, elek. pomp aan en even wachten tot de vlotterkamer gevuld waren, gas eenmaal diep indrukken en starten. Liep direct. Daarna kon de elek. pomp uit. Ik had geen problemen dat de benzine niet vlot genoeg door de uitgeschakelde elek. pomp wilde gaan en zo had ik ook altijd een backup.

D'r zijn wel wat overwegingen bij deze setup.
a) het is niet verkeerd om wat langer te moeten starten als je een lange tijd stil gestaan hebt - de reden dan m'n vlotterkamer leeg was. Niet verkeerd om alvast wat oliedruk op te bouwen bedoel ik dus.

b) ik hoorde later dat er een potentieel gevaar kan zijn dat, als de druk van de elek. pomp te hoog zou zijn, dit ervoor kan zorgen dat het membraan van de mechanische pomp kan scheuren. Benzine loopt dan zo je carter in. Niet zo best dus. [/list]

Grts. Frans
1966 GT Fastback 6R09A113211
Gebruikersavatar
peer
Berichten: 2522
Lid geworden op: zo 26 sep, 2004 10:57

Re: Electrische benzinepomp in serie

Bericht door peer »

Ik zou hem denk ik niet zomaar in parallel zetten in plaats van in serie. De kans is er dat je dan juist druk zet op de verkeerde kant van de mechanische pomp. Maar of het in seriekan/mag weet ik niet.

Voor de racewagens heb je vaak 2 electrische in serie parallel staan, maar dit zijn vaak ookspeciale pompen.
Gebruikersavatar
Big_fun_58
Berichten: 1884
Lid geworden op: di 26 jul, 2005 12:18
Locatie: Mierlo

Re: Electrische benzinepomp in serie

Bericht door Big_fun_58 »

Het electrische pompje hoeft niet veel druk of veel volume opbrengst te hebben. Het is alleen voor het vullen van de vlotterkamers.
Laatst gewijzigd door Big_fun_58 op za 23 mei, 2015 22:27, 1 keer totaal gewijzigd.
It's the M@DM@N.......... #>B-)
Gebruikersavatar
Ando
Donateur 2014
Berichten: 4848
Lid geworden op: di 13 apr, 2004 15:19
Locatie: Barendrecht
Contacteer:

Re: Electrische benzinepomp in serie

Bericht door Ando »

Ik had de mechanische pomp er afgehaald en een Hardi electrische pomp ertussen gezet. Deze had ik in de motorruimte geschroefd op ongeveer dezelfde plaats als de mechanische pomp. Deze pomp stopte zelf als de benzinedruk hoog genoeg was. Tijdens het rijden hoorde ik 'm eigenlijk nooit, alleen even als het contact aanging voor het starten. En dat was dan wel weer handig, dan hoorde ik precies wanneer de vlotterkamers vol waren...
Founder of Mustang Valley

There's a substitude for cubic inches: it's called Garrett T3

Mustang: http://www.mustang66.perronwei.nl
Werk & Sponsor: http://www.frames.nl
Donkervoort: http://www.S8AT.nl
edgar
Retired Moderator
Berichten: 3005
Lid geworden op: do 10 jun, 2004 20:05
Locatie: -6 NAP

Re: Electrische benzinepomp in serie

Bericht door edgar »

Ik zou ook de mechanische pomp er af laten. Hoe minder extra componenten, des te minder kans op problemen.

We hebben hier de TR4 dit seizoen rijden met een elektrische pomp ipv mechanische en dat bevalt goed. Meteen starten, geen vapour lock meer. Pomp is stil op 1 a 2 seconden na contact na en niet hinderlijk. Wel een impact switch in het circuit opgenomen.
1966 Mustang Convertible, 289 c-code, c4 Cruise-o-Matic, Edelbrock Performer 289 intake manifold, Holley 4160 carb., Pertronix ignition, tri-y headers, CompCams XE256 cam, Ported heads (Jan Alsemgeest specials), dual exhaust.
Gebruikersavatar
Mustang24
Berichten: 8536
Lid geworden op: za 17 sep, 2005 20:06
Locatie: Antwerpen
Contacteer:

Re: Electrische benzinepomp in serie

Bericht door Mustang24 »

Even nog wat info op een rijtje:

Ik wil een pomp in SERIE, geen parallel, want dat is teveel werk, kosten en aanpassingen.
Ze moet maar een of tweemaal per jaar gebruikt worden om te primen.
Van aan de tank naar voor is het RVS leiding, en in de motorruimte is alles braided line met AN koppelingen, dus niet zo evident om er effe een T stukje tussen te zetten.
Ik had al gedacht aan een hand-peer-pompje (heb ik liggen) maar met die AN koppelingen is dat weer niet zo simpel.
Dus de beste oplossing is achteraan aan de tank, met een rubber "lus", dat ding er tussen zetten.
Switch en 12V voeding heb ik al liggen naar de koffer (van de ex-stereo installatie).
Pomp is een HEP-2A die ik ook al heb liggen. Geeft ongeveer 5 PSI druk en weinig volume, genoeg om te primen.
Originele pomp er afdoen kan niet want die is gemaakt voor de supercharger met zoals eerder gezegd een drukleiding input om het pompvolume aan te passen. Er heeft in het begin een volledig elektrische pomp opgestaan (Holley), maar dat werkte niet goed (en vraag me niet waarom want dat was bij de vorige eigenaar).
Ik had al van iemand gehoord dat hij dat dus ook gedaan had, en nu ook van Jimbo...
Mijn enige vrees is dat de elektrische tijdens het rijden (dus staat af) niet genoeg volume doorlaat voor de Paxton-slurper... :oops:

Andere directe ondervindingen zijn welkom hier...

Emiel
Keep smiling, your life is shorter than you think !
302ci met Paxton Supercharger... my PlayMobiel...
http://www.mustang24.be
Gebruikersavatar
Ando
Donateur 2014
Berichten: 4848
Lid geworden op: di 13 apr, 2004 15:19
Locatie: Barendrecht
Contacteer:

Re: Electrische benzinepomp in serie

Bericht door Ando »

Tja, het wordt dan denk ik toch gewoon proberen....kijken dat je in eerste instantie niet teveel overhoop haalt.
Founder of Mustang Valley

There's a substitude for cubic inches: it's called Garrett T3

Mustang: http://www.mustang66.perronwei.nl
Werk & Sponsor: http://www.frames.nl
Donkervoort: http://www.S8AT.nl
Gebruikersavatar
stefke
Berichten: 858
Lid geworden op: zo 13 feb, 2005 15:22
Locatie: Hier en niet daar

Re: Electrische benzinepomp in serie

Bericht door stefke »

Is toch niet zo moeilijk om erachter te komen? Plaats de pomp tussen de leiding bij de tank, nog niet aansluiten en ga d'r eens mee rijden. Of de pomp belemmerd de doorstroming of deze doet dat niet. Wordt de brandstoftoevoer belemmerd, moet je hem toch parralel gaan plaatsen.
'71er grande
'66er coupe,
'69 Mach 1 Project
Gebruikersavatar
Mustang24
Berichten: 8536
Lid geworden op: za 17 sep, 2005 20:06
Locatie: Antwerpen
Contacteer:

Re: Electrische benzinepomp in serie

Bericht door Mustang24 »

Ando schreef:Tja, het wordt dan denk ik toch gewoon proberen....kijken dat je in eerste instantie niet teveel overhoop haalt.
Inderdaad Ando, van het ene komt het andere... :lol:

Ik ga eerst eens een proefopstelling maken in de garage op een plankje, en een handpomp in serie... en dan weten we al meer.

Ik hou jullie wel op de hoogte van de vorderingen of tegenslagen... :roll:
Keep smiling, your life is shorter than you think !
302ci met Paxton Supercharger... my PlayMobiel...
http://www.mustang24.be
Gebruikersavatar
Jimbo
Berichten: 38
Lid geworden op: zo 04 jan, 2015 14:23
Locatie: Barendrecht

Re: Electrische benzinepomp in serie

Bericht door Jimbo »

Alles hangt af van de free flow capaciteit van je HEP-2A pomp. Dit hangt erg van het soort pomp af.

Een simpele test die je kunt doen is door te blazen op de inlet en te zuigen aan de outlet van je pomp. Als je dan veel weerstand voelt dan is deze pomp niet geschikt.

Maar inderdaad. eet het en je weet het!

Frans
1966 GT Fastback 6R09A113211
Gebruikersavatar
Mustang24
Berichten: 8536
Lid geworden op: za 17 sep, 2005 20:06
Locatie: Antwerpen
Contacteer:

Re: Electrische benzinepomp in serie

Bericht door Mustang24 »

Dit is de pomp:

http://www.amazon.com/HEP-02A-Electroni ... B00JZKDGGG

:ok:

En je kan er inderdaad (langs een kant) doorblazen... :up:
Keep smiling, your life is shorter than you think !
302ci met Paxton Supercharger... my PlayMobiel...
http://www.mustang24.be
Gebruikersavatar
Mustang24
Berichten: 8536
Lid geworden op: za 17 sep, 2005 20:06
Locatie: Antwerpen
Contacteer:

Re: Electrische benzinepomp in serie

Bericht door Mustang24 »

Vandaag, tijdens een etentje met een collega oldtimer, natuurlijk over mijn projectje gepraat (waarover moet je anders praten aan tafel... :lol: ), en hij gaf mij een goede hint (er zijn nog slimme mensen op de wereld... :oops: ).
Over de pomp, dus in parallel, een terugslagklep zetten, zodoende als de pomp werkt, de terugslagklep de druk in tegengestelde richting tegenhoud, maar als de pomp niet werkt, dan de terugslagklep een extra doorvoer levert voor de benzine.

Dus 2 Y of T stukken, wat slang en een terugslagklep... inderdaad een goed idee. Verdubbeld de flow capaciteit bij stilstaande pomp.

De "prime switch" ligt al klaar... de pomp ook, nu de T of Y stukken nog en de klep.... komt in orde !!! :ok:

:up:
Keep smiling, your life is shorter than you think !
302ci met Paxton Supercharger... my PlayMobiel...
http://www.mustang24.be
Plaats reactie

Terug naar “Restaureren, tips, technische vragen en links”